• PROJEKT

•

..Zwiększenie ilości miejsc przedszkolnych oraz poszerzenie oferty edukacyjnej przedszkoli w gminie

Gmina Smętowo Graniczne otrzymała dofinansowanie w ramach Działania 03.01. Edukacja przedszkolna Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014- 2020.
          Nasz projekt o tytule:
          „Zwiększenie ilości miejsc przedszkolnych oraz poszerzenie oferty edukacyjnej przedszkoli w gminie Smętowo Graniczne” zajął 4 miejsce spośród 71 ocenionych pozytywnie projektów.

Wsparciem objęta będzie grupa przedszkolna 4-5 latków z Kopytkowa oraz grupy z przedszkola w Smętowie. Projekt zakłada między innymi zakup niezbędnego wyposażenia, pomocy dydaktycznych, zabawek, pomocy plastycznych oraz podniesienie jakości edukacji przedszkolnej poprzez realizację dodatkowych zajęć rozwijających kompetencje kluczowe dzieci, zajęć dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych, szkolenia dla nauczycieli i rodziców.

Wartość zatwierdzonego projektu wynosi 584.171,25 zł
          Wnioskowane dofinansowanie jest równe kwocie 496.545,56 zł

Zakończenie projektu 30.06.2018r.

.............................................................................................................................................................................................................................................................................................................

ZAPRASZAMY DO PROJEKTU

Uczestnicy: dzieci 3-4-5 letnie biorące udział w edukacji przedszkolnej

w Smętowie i Kopytkowie.

Odbędą się zajęcia dodatkowe, rozwijające kompetencje kluczowe dzieci :

• kółko gier i zabaw matematyczno- logicznych

• kółko naukowo- techniczne

• Akademia twórczego myślenia

• zajęcia z języka angielskiego

Zajęcia specjalistyczne :

• logopedia

• rytmika

Zakupione zostaną m.in. zabawki, pomoce dydaktyczne do zajęć, materiały plastyczne.

Rozpoczęcie projektu: 01.01.2017r.

Zakończenie projektu. 30.06.2018r.

Korzyści płynące z udziału w projekcie : rozwijanie umiejętności, które są niezbędne dla rozwoju intelektualnego dzieci przedszkolnych oraz dają podstawy do rozwoju na dalszych etapach ścieżki edukacyjnej.

Rodzicu – przyjdź, wypełnij deklarację dla Twojego dziecka.

Kontakt:

Samorządowe Przedszkole

ul. Brzozowa 3

83-230 Smętowo Graniczne

tel. 58 56 19 118 dyr. D.Chyła

Projekt „Zwiększenie ilości miejsc przedszkolnych oraz poszerzenie oferty edukacyjnej przedszkoli w gminie Smętowo Granicznedofinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 -2020 w ramach Osi priorytetowej 3 - Edukacja, Działanie 3.1. Edukacja przedszkolna

• Samorządowe Przedszkole w Smętowie Granicznym
      • przedszkole@smetowograniczne.pl zlobek@smetowograniczne.pl